БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 4000 денари. Разгледај ги производите и НАРАЧАЈ СЕГА!

  • -200 ден.

Крема за женски оргазам

800047
790 ден. 990 ден. Заштеда 200 ден.

Крема која помага при отсуство или намалено либидо кај жените, отсуство на чувствителност на сексуална дразба, намалена влажност на вагината, како и отежнато постигнување оргазам. LADY ORGASM крема за женски оргазам содржи внимателно одбрани растителни состојки кои се селективни, реверзибилни инхибитори. Физиолошкото дејство на овој препарат настанува така што за време на сексуалната стимулација од corpus cavernsum-от на вагината се ослободува азот моноксид кој активира ензим гванилат циклаза, клучен ензим во синтеза на цикличниот гванозин монофосфат (cGMP). Цикличниот GMP потоа силно ги релаксира мазните мускули на вагината, зголемувајќи го протокот на крв во вагиналниот дел. Според ова, сексуалната стимулација е услов за фармаколошкото дејство на LADY ORGASM кремата за женски оргазам.

Крема за женски

790 ден. 990 ден. Заштеда 200 ден.
Количина:
Нарачај по телефон

Побрзај! Само 3 на залиха!

На залиха

 

Гарантирана 100% дискреција

 

Брза и сигурна испорака

 

Безбедно плаќање онлајн или при достава

Една туба LADY ORGASM крема за женски оргазам ги осдржи следните состојки:

-30% прочистен растителен екстракт Gingembre

-70% прочистен растителен екстракт Guarana

И други прашкасти супстанци, одбрани лековити растенија, со до волумен од 15ml.

Дејство:

LADY ORGASM крема за женски оргазам содржи внимателно одбрани растителни состојки кои се селективни, реверзибилни инхибитори. Физиолошкото дејство на овој препарат настанува така што за време на сексуалната стимулација од corpus cavernsum-от на вагината се ослободува азот моноксид кој активира ензим гванилат циклаза, клучен ензим во синтеза на цикличниот гванозин монофосфат (cGMP). Цикличниот GMP потоа силно ги релаксира мазните мускули на вагината, зголемувајќи го протокот на крв во вагиналниот дел. Според ова, сексуалната стимулација е услов за фармаколошкото дејство на LADY ORGASM кремата за женски оргазам.

Индикации:

Отсуство или намалено либидо кај жените, отсуство на чувствителност на сексуална дразба, намалена влажност на вагината, како и отежнато постигнување оргазам.

Дозирање:

Препорачана примена на  LADY ORGASM крема за женски оргазам е 1-2 пати дневно 1 час пред сексуалниот однос, а максималниот број на нанесувања дневно е 2-3 пати. Се препорачува редовна употреба во тек на три месеци за препаратот да го исполни максималниот ефект.

Начин на употреба:

LADY ORGASM крема за женски оргазам e наменета за локална примена. На врвот од прстите се нанесува кремата со нежно масирање на клиторисот 1 час пред сексуалниот однос.

Несакани дејства: 

LADY ORGASM крема за женски оргазам e направена во целост од природни состојки. Несакани дејства или нуспојави до сега не се воочени или не постојат.

Начин на чување:

Oтворената туба да се чува на собна температура. Да не се изложува на директна сончева светлина.

This product has no reviews!

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: