БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 4000 денари. Разгледај ги производите и НАРАЧАЈ СЕГА!

Најнови вести

Биди во тек со најновите трендови и новости.
 • Зошто треба да размислите за вклучување секс играчки во вашиот сексуален живот?

  Зошто треба да размислите за вклучување секс играчки во вашиот сексуален живот?

  Истражувањето на нови начини за да бидете интимни со партнерот, вклучително и користење на секс играчки, може да помогне во одржувањето на страста и желбата во врската на долг рок. Студија покажа дека хетеросексуалните мажи кои користеле секс играчки со своите партнерки имале повисоко ниво на сексуално задоволство од мажите кои никогаш не го правеле тоа. Интимноста е важен дел од врската, а сексот е само еден начин да бидете интимни со партнерот/партнерката. Секс играчките можат да бидат возбудлив додаток на вашиот сексуален репертоар и можат да обезбедат различни придобивки за двата партнера.

  Користењето секс играчки може да...

 • Пет трикови за подобар секс

  Пет трикови за подобар секс

  Многу лесно може да се ослободите од сексуалната монотонија, со помош на овие пет трикови. Со текот на времето атмосферата во спалната соба може малку да замре, но со малку фантазија и добра волја, страста повторно може да се разбуди. Посебно со овие неколку трикови:

  1. Подолга предигра, подобар секс
  Неизвесноста е одличен афродизијак кој може да го подобри сексот. Доколку вистински сакате да уживате со партнерот, па и малку да го импресионирате, изненадете го со добра предигра.

  од Марија М. на May 23, 2023

  Прочитај повеќе
 • Водич за секстинг: Што треба да знаете кога испраќате секси пораки?

  Водич за секстинг: Што треба да знаете кога испраќате секси пораки?

  Ако сте решени да испраќате секси пораки до личноста која ви се допаѓа, важно е да ги изберете вистинското време, место и начин. Сепак, треба да знаете дека постојат два вида секстинг, оној кој се смета како вознемирување и оној кој за цел има да ја возбуди саканата личност.

  Во денешно време сексот веќе не е табу тема, а комуникацијата со секси пораки некако се вовлече во нашето секојдневие. Испраќање разголени слики, видеа и пораки со експлицитна содржина може да биде возбудливо, но важно е да почитувате одредени правила.

  Со помош на овие совети лесно ќе ја совладате техниката за испраќање секси пораки.

  од Марија М. на May 8, 2023

  Прочитај повеќе
 • Баталете ја 69, секс позата што треба да ја пробате е 77

  Баталете ја 69, секс позата што треба да ја пробате е 77

  Не се секирајте, за оваа нова хит поза не ви се потребни акробатски способности.

  Позата 69 е можеби најпопуларна и фамозна бидејќи и двајцата партнери се задоволуваат истовремено, но Позата 77 е совршена за мрзлив утрински секс и пружа големо задоволство со минимален напор. За оваа поза треба минимални движења, а дава одлична стимулација и за мажот и за жената. Во позата 77 и двајцата треба да легнат на страна и да гледаат во ист правец, односно да бидат во поза spooning, во која повеќето двојки спијат, па затоа е идеално оваа поза да ја искористите наутро.

  Жената треба да ги спои нозете за поголема слобода на движење за мажот одзади, но и за поголема стимулација на клиторисот. Исто така, мажот...

  од Марија М. на May 8, 2023

  Прочитај повеќе
Прикажи ги сите

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: