БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 4000 денари. Разгледај ги производите и НАРАЧАЈ СЕГА!

  • Ново

MAX ERECT орален гел за мажи за силна ерекција, пакување од 10 ќесички

Max Erect
1.690 ден.

Премиум иновативен препарат за потенција за мажи во течна форма.

MAX ERECT

1.690 ден.
Количина:
Нарачај по телефон

Побрзај! Само 9 на залиха!

На залиха

 

Гарантирана 100% дискреција

 

Брза и сигурна испорака

 

Безбедно плаќање онлајн или при достава

Премиум иновативен препарат за потенција за мажи во течна форма.

СОСТАВ:

Една кесичка MAX ERECT (ОРАЛЕН ГЕЛ ЗА МАЖИ) ги содржи следните состојки:

– Л-аргинин (500 mg)

– Сув екстракт од кора од калинка – 40% елагична киселина (82,5 mg – 33 mg)

– Сув екстракт од корен од мака – 50:1 (70 mg)

– Цинк (10 mg)

и други помошни материи (МЕД) до 7 гр

НАМЕНА :

Додаток во исхраната, премиум иновативен препарат за потенција за мажи во течна форма. Содржи активни компоненти: Л-аргинин, суви екстракти од калинка и мака и цинк.Л-аргинин помага за стимулирање и подобрување на ерекцијата, има позитивен ефект за формирање и подвижност на спермата.Сувиот екстракт од калинка стандардизиран на елагична киселина придонесува за здрава сексуална функција кај мажите,помага во одржување на ерекцијата, ја подобрува еректилната функција и релаксација на мазните мускули.Сувиот екстракт од мака ја подобрува сексуалната функција.Цинкот придонесува за одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта и помага за одржување на функцијата и здравјето на простатата

MAX ERECT (ОРАЛЕН ГЕЛ ЗА МАЖИ) – орален гел на база на мед со вкус на природен портокал содржи внимателно избрани супстанции од растително потекло, кои се селективни, реверзибилни инхибитори на цикличниот гванозин монофосфат (cGMP) – специфична фосфодиестераза тип 5 (PDE5).

Физиолошкиот ефект на овој извонреден препарат е предизвикан од ослободувањето на азот моноксид (NO) од кавернозното тело на половиот орган поради сексуална стимулација, што го активира ензимот гванилат циклаза, клучен ензим во синтезата на цикличниот гванозин монофосфат (cGMP). . Цикличниот GMP потоа силно ги релаксира мазните мускули на кавернозното тело на половиот орган, со што се зголемува протокот на крв во абдоминалниот дел од телото и на тој начин се врши неговиот ефект. Затоа, сексуалната стимулација е услов за фармаколошкото дејство на MAX ERECT (ОРАЛЕН ГЕЛ ЗА МАЖИ).

ИНДИКАЦИИ:

Еректилна дисфункција (машка импотенција, т.е. неможност да се постигне или одржи ерекција за задоволителна сексуална активност).

ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА:

MAX ERECT (ОРАЛЕН ГЕЛ ЗА МАЖИ) – препорачаната дневна доза е 1 кесичка дневно со редовни оброци. Целата содржина на оралниот гел испијте ја од кесичката 30 минути пред сексуалната активност. Протресете пред употреба. Се препорачува за срцеви пациенти, лица со висок крвен притисок, дијабетичари итн.

НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ:

MAX ERECT (ОРАЛЕН ГЕЛ ЗА МАЖИ) – врвен иновативен препарат за подобрување на сексуалната активност на мажите, направен целосно од природни состојки. Несакани дејства или несакани ефекти досега не се забележани или не постојат.

НАЧИН НА ЧУВАЊЕ:

Затворената кесичка чувајте ја на темно и суво место, на собна температура. Не изложувајте на директна сончева светлина. Се чува надвор од дофат на деца.

ПАКУВАЊЕ: Една кесичка содржи 7 грама супстанција во форма на перорален гел. Кутијата содржи 10 кесички.

This product has no reviews!

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: