БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 4000 денари. Разгледај ги производите и НАРАЧАЈ СЕГА!

Најнови вести

Биди во тек со најновите трендови и новости.
 • Зошто треба да размислите за вклучување секс играчки во вашиот сексуален живот?

  Зошто треба да размислите за вклучување секс играчки во вашиот сексуален живот?

  Истражувањето на нови начини за да бидете интимни со партнерот, вклучително и користење на секс играчки, може да помогне во одржувањето на страста и желбата во врската на долг рок. Студија покажа дека хетеросексуалните мажи кои користеле секс играчки со своите партнерки имале повисоко ниво на сексуално задоволство од мажите кои никогаш не го правеле тоа. Интимноста е важен дел од врската, а сексот е само еден начин да бидете интимни со партнерот/партнерката. Секс играчките можат да бидат возбудлив додаток на вашиот сексуален репертоар и можат да обезбедат различни придобивки за двата партнера.

  Користењето секс играчки може да...

  Прочитај повеќе
 • Пет трикови за подобар секс

  Пет трикови за подобар секс

  Многу лесно може да се ослободите од сексуалната монотонија, со помош на овие пет трикови. Со текот на времето атмосферата во спалната соба може малку да замре, но со малку фантазија и добра волја, страста повторно може да се разбуди. Посебно со овие неколку трикови:

  1. Подолга предигра, подобар секс
  Неизвесноста е одличен афродизијак кој може да го подобри сексот. Доколку вистински сакате да уживате со партнерот, па и малку да го импресионирате, изненадете го со добра предигра.

  од Марија М. на May 23, 2023

  Прочитај повеќе
 • Водич за секстинг: Што треба да знаете кога испраќате секси пораки?

  Водич за секстинг: Што треба да знаете кога испраќате секси пораки?

  Ако сте решени да испраќате секси пораки до личноста која ви се допаѓа, важно е да ги изберете вистинското време, место и начин. Сепак, треба да знаете дека постојат два вида секстинг, оној кој се смета како вознемирување и оној кој за цел има да ја возбуди саканата личност.

  Во денешно време сексот веќе не е табу тема, а комуникацијата со секси пораки некако се вовлече во нашето секојдневие. Испраќање разголени слики, видеа и пораки со експлицитна содржина може да биде возбудливо, но важно е да почитувате одредени правила.

  Со помош на овие совети лесно ќе ја совладате техниката за испраќање секси пораки.

  од Марија М. на May 8, 2023

  Прочитај повеќе

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: